Návštěva prezidenta republiky

Ve čtvrtek 6. dubna do Čáslavi zavítal prezident republiky Miloš Zeman. Stalo se tak v rámci jeho třídenní cesty po Středočeském kraji.
Spolu s prezidentem republiky přijela do města také hejtmanka Středočeského kraje, který cestu Miloše Zemana po svém území organizoval, paní Jaroslava Pokorná Jermanová. Pro hosty město připravilo jak pohoštění v hotelu Grand na Žižkově náměstí, tak i prostory pro následné setkání se zastupiteli města a zástupci městského úřadu. V neposlední řadě bylo na náměstí pro tuto příležitost vybudováno pódium pro setkání prezidenta republiky s občany města.
Příjezd Miloše Zemana a jeho doprovodu se podle plánu uskutečnil ve dvanáct hodin a jeho první kroky vedly do nově zrekonstruovaných prostor restaurace hotelu Grand, kde již byla připravena slavnostní tabule. Při pracovním obědě prezident pohovořil se starosty některých obcí regionu.
„Prezident se zajímal o to, s jakými problémy se obce v kraji potýkají. Debata trvala téměř hodinu a půl a musím konstatovat, že šlo o debatu velmi živou. Následně proběhlo setkání se zastupiteli města, kde jsme hlavně otevřeli otázku zdravotnictví, protože jsme zjistili, že podobné problémy nemáme jen my, ale i Středočeský kraj. Mluvím zvláště o potřebě personálně zajistit zdravotnické služby jak přímo v našem kraji, tak i ve Středočeském kraji obecně. To bylo tedy hlavní náplní setkání prezidenta republiky se zastupiteli města a vedoucími jednotlivých odborů městského úřadu,“ přiblížil průběh více než půlhodinové debaty, která se konala bez účasti novinářů starosta města, inženýr Jaromír Strnad.
„V obou výše zmiňovaných debatách se pan prezident vyjadřoval k faktu, že Bankovní rada České národní banky právě ve čtvrtek 6. dubna s okamžitou platností ukončila tak zvaný režim devizových intervencí. Zdůraznil, že on sám již minimálně v posledních dvou letech tento krok aktivně podporoval a nyní jej tedy jednoznačně uvítal,“ doplnil Jaromír Strnad.
Přibližně v půl třetí potom prezident republiky spolu s hejtmankou kraje a čáslavským starostou vystoupili na připravené pódium, kde se po úvodním slovu inženýra Strnada již ujal mikrofonu Miloš Zeman. Ten v úvodu podotkl, že pro něho rozhodně není Čáslav neznámým městem, již jen s ohledem na skutečnost, že je rodákem z Kolína a přes naše město v dětství často s maminkou jezdi – například při cestách za odpočinkem do Železných hor. Další část programu již patřila odpovědím na dotazy účastníků setkání z řad obyvatel města.


DSC_0824 DSC_0832 DSC_0855 DSC_0858 DSC_0874 DSC_0940 DSC_1026 DSC_1031