Děti ukázaly, že mají talent

Do konce školního roku zbývalo doslova již jen několik dní a většina dětí se tak těšila na dva měsíce vytouženého volna, kdy se i pracovní dny promění v klidné chvíle bez školních povinností. Ještě než se ale děti se školou alespoň na chvíli rozloučily, měli žáci prvního stupně základní školy na čáslavském Žižkově náměstí možnost ukázat svůj talent v mnohých oblastech. Žáci deváté třídy, mladí pánové Přemysl Cejhon a Daniel Nešpor, připravili právě pro první stupeň soutěž, inspirovanou televizním formátem pořadu Česko Slovensko má talent.

„Nejde o úplnou novinku, podobné soutěže již na škole organizovali žáci devátých tříd i v minulosti, i když ne každoročně“ prozradili organizátoři akce s tím, že oni se ale rozhodli dovést program podle možností do dokonalosti. „Já sám jsem touto soutěží – myslím, že ve třetí třídě – prošel. Tehdy mi ale spletli jméno a pustili jinou hudbu. Proto jsme se tentokrát spojili s ostatními lidmi, kteří se soutěže účastnili v minulých letech, a pokusili jsme se všechny problémy odstranit,“ doplnil Daniel Nešpor.

O tom, že se záměr podařil, se mohli v tělocvičně školy při dopoledním programu přesvědčit jak sami vystupující, tak i početné obecenstvo jejich spolužáků z prvního stupně uvedené základní školy. Úroveň organizace i návaznost jednotlivých vystoupení vysoce hodnotila také porota, složená z učitelek školy, tajemníka městského úřadu inženýra Antonína Hejzlara a starosty města inženýra Jaromíra Strnada.

„Šlo o velmi vydařený program, kterého si cením o to víc, že jej připravili odcházející žáci školy pro svoje mladší spolužáky,“ ohodnotil starosta města, který doplnil, že by bylo možné v případě, že se najdou pokračovatelé organizátorů soutěže, využít pro další ročníky podobných akcí například prostory Nové scény Dusíkova divadla. „Vždyť i pro takovéto účely jsme další prostory divadla stavěli,“ doplnil inženýr Jaromír Strnad, který zároveň popřál všem školákům příjemné a zajímavě prožité prázdniny.     zak

Obzory Kutnohorska


DSC_1386 DSC_1404 DSC_1408 DSC_1412 DSC_1417 DSC_1426DSC_1398