Jihokorejská mise: hlavním tématem byla technologická spolupráce

Na konci října roku 2017 se senátor PČR Jaromír Strnad zúčastnil spolu s dalšími senátory jihokorejské mise, vedené předsedou Senátu PČR Milanem Štěchem.

O průběhu návštěvy informuje tisková zpráva, vydaná tiskovým oddělením Senátu:

Na čtyřdenní oficiální návštěvu Jižní Koreje odletěl předseda Senátu Milan Štěch s delegací. V pondělí 30. října zahájili program v Soulu. Předsedu Senátu doprovází dvacítka podnikatelů včetně vedení Hospodářské komory, ale také předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, zástupci Technologické agentury, odborů nebo ministerstev. Během této cesty mají dvoudenní program v jihokorejské metropoli Soul a také navštíví druhé největší jihokorejské město Busan.

V Soulu se předseda Senátu setká s předsedou parlamentu, premiérem a trojicí ministrů. Hlavním cílem podnikatelské mise je prohloubení hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi, především rozvinutí investičního potenciálu Koreje, která je v současnosti čtvrtým největším investorem v ČR. Korejské firmy u nás vytvořily již 12 tisíc pracovních míst. Předsedu Senátu doprovázejí zástupci českých firem z oboru dopravního strojírenství, farmaceutického a dřevozpracujícího průmyslu, potravinářství a dalších. S korejskými partnery budou čeští podnikatelé jednat za účasti předsedy Senátu na podnikatelském fóru hned v pondělí dopoledne.

„V uplynulých dvaceti letech jsme se stali pro Koreu vyhledávanou investiční destinací. Především díky promyšlenému systému investičních pobídek a také nabídkou vysokého zhodnocení vloženého kapitálu a dobře připravené pracovní síly se skvělými pracovními návyky a profesionalitou. V Česku se však začíná vážně mluvit o modifikaci dosavadního přístupu k zahraničním investorům. Ti budou dál vítáni, ale přednost budou dostávat ti, kteří nám napomohou posunout strukturu průmyslové výroby zejména směrem k progresivním oborům tvořícím dynamické jádro čtvrté průmyslové revoluce, a to ať již jde o robotiku, strojírenství, informační a komunikační technologie, farmacii a další obory,“ uvedl předseda Senátu Štěch s poukazem na špičkovou technologickou úroveň korejského i českého průmyslu.

Právě proto je na programu návštěva Korejského elektronického technologického institutu nebo jaderné elektrárny a kontejnerového přístavu v Busanu. Předseda Senátu také v úvodu návštěvy slavnostně otevře nové sídlo Velvyslanectví ČR v Soulu.“


zphnoknrmwxigbrjvqncrqtkurzppwnn