Ocenění pro Stavbu roku

Ve čtvrtek 5. října 2017 se v objektu nové čáslavské hasičské stanice uskutečnila malá slavnost, během níž byly zástupcům hasičů, představitelům města a zástupcům firem, které se podílely na výstavbě objektu, předány certifikáty „Stavba roku 2016“. Soutěž připravil organizační výbor „STAVBA ROKU střední Čechy“ a jde o ocenění pro stavební díla, postavená v hodnoceném roce na vymezeném regionu. V soutěži byly vybírány stavby z mnoha navržených, přičemž na jejich hodnocení se podílela odborná porota, sestavená z pedagogů, referentů úřadů, představitelů profesních institucí a další.

„Stanice Čáslav se stala hlavní vzorovou stanicí pro tak zvané pobočné stanice typu P1 a podle ní by se v brzké době měla stavět prakticky identická stanice v Milovicích, podobná stanice by měla stát i v Doksech, případně v Ostrově nad Ohří. Máme tedy dobrý pocit z toho, že jsme snad udělali něco, co usnadní situaci i ostatním,“ konstatoval v úvodním proslovu ředitel Územního odboru Kutná Hora, Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jiří Pokorný.

„Ke ´Stavbě roku´ jsem se dostal na počátku devadesátých let jako předseda okresní hospodářské komory a nyní jsem členem organizačního výboru. Soutěž Stavba roku je zajímavá tím, že se nejedná o klasickou architektonickou soutěž. V tomto případě je posuzována také společenská potřebnost stavby. Nejde jen o to, kolik miliard stála výstavba, ale také o to, kde je umístěná, jakou má funkci jak ji vnímá společnost,“ vysvětlil podstatu soutěže představitel organizačního výboru pan Aleš Zahajský.

„Tato stavba mi udělala radost už třikrát. Prvně když byla zahájena, čímž jsme splnili slib daný zastupitelům města, že se stavba bude realizovat. Podruhé po dokončení stavby, když se sem chlapi nastěhovali a stanice začala sloužit, a potřetí dnes. Chtěl bych tedy z tohoto místa poděkovat projektantovi panu Semerádovi, s nímž má město velmi dobrou spolupráci, děkuji také dodavateli stavby a hasičům, kteří stanici využívají, přeji, aby měli co nejméně výjezdů a když už vyjet musí, tak aby se vždy ve zdraví vrátili,“ konstatoval při této příležitosti starosta Čáslavi, inženýr Jaromír Strnad.

Nová stanice slouží čáslavským hasičům od konce roku 2015.

zn


DSC_1998 DSC_1998 DSC_2003 DSC_2005 DSC_2007 DSC_2016 DSC_2018 DSC_2020 DSC_2023 DSC_2024 DSC_2054 DSC_2030 DSC_2043 DSC_2047 DSC_2052