Nové dílny pro SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

Senátor Ing. Jaromír Strnad se zúčastnil slavnostního zprovoznění nových dílen pro žáky Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře. Blíže o celé akci informoval server svoboda.info.


Studenti SOŠ a SOU řemesel nyní mohou využívat zbrusu nové dílny

Kutná Hora – SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora v úterý oficiálně otevřela nově zrekonstruované dílny v Potoční ulici v budovách bývalých krejčovských dílen oděvního učiliště.

„Budovu jsme později využívali pro výuku nástaveb, poslední tři, čtyři roky byla prázdná,“ upozornil ředitel SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora Josef Vavřinec. S myšlenou na vybudování nových dílen přišel předchozí ředitel školy Antonín Hasík zhruba v roce 2010. „Od té doby se snažíme o projekt, získání peněz, vysoutěžení dodavatelské firmy a samotnou stavbu. Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se,“ doplnil.

Odborná škola se tak zbavila handicapu z minula. „Neměli jsme totiž dílny,“ poznamenal ředitel a vysvětlil: „Pro kuchaře jsme vybudovali restauraci U Rytířů, vybudovali jsme kadeřnický a kosmetický salón. Nyní mají odpovídající prostory strojní mechanici, elektrikáři a truhláři.“

Nové dílny SOŠ a SOU řemesel financoval ze svého rozpočtu Středočeský kraj. „Investice se pohybovala ve výši zhruba 12 milionů korun,“ uzavřel Josef Vavřinec.