Slavnostní odhalení sochy v Tasicích

Tasice jsou malá vesnice na Vysočině, spadající pod správu obecního úřadu Bělá. Podle statistik zde žije kolem padesáti stálých obyvatel, ale přesto nikdo nemůže říkat, že by zde byla nouze o zábavu nebo kulturní akce. Kde je ochota uspořádat setkání místních při hudbě a v dobré náladě, důvod se vždy najde.

Stejně tomu bylo i v sobotu 27. srpna, kdy Tasičtí slavnostně odhalovali sochu. Koho takto uctili? Poněkud nezvykle jde o dámu z místní pověsti, o Režnou bábu, která snad někde poblíž vesnice stále čeká na svého milého.

Doprovodného setkání se na pozvání starosty obce Bělá pana Pavla Lhoťana také senátor Jaromír Strnad. „Do Tasic i okolních obcí vždy velmi rád přijedu, atmosféra, která zde panuje, mě nikdy nezklamala. Není možné necítit se tady jako doma,“ uvedl Jaromír Strnad.

„Tentokrát byla návštěva tohoto kraje navíc spojena s neplánovaným a nečekaným setkáním s ministrem vnitra Vítem Rakušanem, s nímž jsme v neformální diskusi našli společnou řeč v otázce nutnosti zajištění běžného pokrytí signálem GSM (mobilních) sítí pro obyvatele Tasic a okolí. Věřím tedy, že v dohledné době budou mít i místní občané možnost v tomto ohledu využívat stejně kvalitní služby, jako lidé v jiných částech republiky.“